Online kurz Canva pro začátečníky – Lenka Coates

Online kurz Canva pro začátečníky

40 VÝUKOVÝCH VIDEÍ

3,5 HODINY OBSAHU

PŘÍSTUP DO DISKUZE POD LEKCEMI A DO UZAVŘENÉ DISKUZNÍ SKUPINY S LENKOU

Chceš si umět vytvořit grafiku pro své podnikání a sociální sítě? Chceš se na svých sociálních sítích prezentovat pravidelně a nezávisle na tom, kdy bude mít tvůj grafik čas? Složité grafické programy tě děsí a nemáš na ně čas? Vytvoř si svou vlastní grafiku rychle, levně a kvalitně pomocí online grafického nástroje Canva.

Lenka je prostě Canva hvězda! Její kurz mě nesmírně rozšíříl obzory. Moc se mně líbily nejrůznější vychytávky a doporučení, kterýma nás Lenka zásobila. Ať už to bylo třeba, jak získat barvu z obrázku, tipy kde se inspirovat v grafice, kde stáhnout nebo koupit ikony pro své projekty atd. Nejvíce ale oceňuji s jakou laskavostí a radostí předávala své know-how a vedla celý kurz. To se jen tak nevidí a je to pro mě v tomhle velkou inspirací!
Klára Hrozínková
Virtuální asistentka

Co se v online kurzu naučíš

Jak Kurzeo online kurzy fungují

Prohlédni si lekci zdarma

Lekce 26: Styl

Lenka Coates pracuje jako lektorka Canvy a social media manager. Pro své klienty tvoří grafiku výhradně v Canvě a zároveň je učí, jak si tuto grafiku upravit. V dubnu 2020 založila skupinu Canva – grafika lehce, která je v současné době největší Canva skupina v České republice. Díky tomuto projektu měla skvělou možnost poznat potřeby Canva uživatelů mnohem lépe do hloubky a postavit tento kurz přímo pro každého začátečníka.

Recenze

Úplně jsem tomu propadla
Helena Horáková

Lenčin kurz byl pro mě velkým překvapením. Věděla jsem, že Canva je prima grafický program. Ale teprve s Lenkou jsem se dozvěděla, jaká kouzla se s ním dají vytvořit. Její triky a postupy jsou senzační. Úplně jsem tomu propadla. Helena Horáková

Její videa jsou k nezaplacení
Helena Haluzová - verhal.cz

Lenka úžasně a jednoduše vysvětluje základy a všechny vychytávky! A její videa jsou k nezaplacení. Ukázala mi spoustu nápadů a detailů a má práce v Canvě se tak posunula o několik stupňů. Její rady a hlavně podpora člověka úplně nabíjí optimismem a chutí se pouštět do stále nových projektů. ❤️

Její video návody jsou skvělé a srozumitelné
Andy Palová

Díky Lence jsem se naučila používat Canvu. A to není všechno! Díky Lence umím vytvořit prezentaci, přání, příspěvky na sociální sítě a spousty dalších věcí. Ukázala mi kde a jak najdu fonty ke svým příspěvkům. Její video návody jsou skvělé, srozumitelné. Lenka je pohotová, pokud je potřeba s něčím poradit ohledně Canvy. Leni, moc děkuji!

Obsah online kurzu

Podívej se do detailu na jednotlivé lekce.

Vytvoříš si Canva účet ZDARMA, zjistíš, jak se do svého účtu přihlásit a Lenka tě provede úvodním nastavením tvého nového Canva účtu.

Lenka ti vysvětlí, jak se orientovat na domovské stránce a kde a jak vyhledat šablony, které potřebuješ. Naučíš se také, jak si vytvořit návrh o svých vlastních rozměrech. Zjistíš, kde najít složku, kam se všechny tvé návrhy ukládají a složku, kde najdeš návrhy, které s tebou sdílel někdo jiný. Pokud nevíš, co je to sada pro značku, Lenka ti vše vysvětlí. Zjistíš také, kde se nachází složka tvého týmu, tlačítko pro základní nastavení vašeho profilu, faktury a další. K některým fukcím se budeš detailně vracet v dalších lekcích.

V této lekci začneš tvořit svůj první návrh. Lenka ti ukáže, na jakém principu Canva editor funguje, jak pracovat se šablonou a podrobně ti vysvětlí záložku šablony.

Naučíš se, jak nahrát své vlastní obrázky do Canvy, jak je přidat do grafiky, jak obrázek oříznout a další možnosti úprav.

Základní informace o Canva knihovně fotografií, ze které můžete přidávat fotky do svých návrhů.

Společně se podíváte do záložky prvků s funkcemi jako čáry, tvary, rámečky, nálepky, grafy, barevné přechody a ještě mnohem víc. Lenka ti ukáže, jak změnit barvu jakéhokoliv prvku (pokud je to možné), jak vytvořit tenký rámeček, jak upravit linky, zlatý efekt písma a jak si tvořit v Canvě grafy.

Naučíš se, jak do svého návrhu přidat text, jak změnit font a jak tento text formátovat. Také zjistíš, jak fungují textové efekty a Lenky doporučení, jak a kde najít perfektní kombinaci fontů přímo v Canva editoru.

S přídáním jakéhokoliv prvku na tvou stránku se ti objeví ovládací panel, díky kterému můžeš daný prvek dále upravovat. Lenak ti ukáže, jak prvek duplikovat, odstranit, vytvořit klikatený odkaz, snížit průjlednost a umístit ho na stránce tam, kde ho potřebuješ (na střed, dolů, vlevo, vpravo, za prvek, před prvek apod.). Dále se dozvíš, jak prvky seskupit a také jednu užitečnou klávesovou zkratku.

Jak přidat do tvého návrhu hudbu, jak upravit délku přehrávání, jak hudbu z vašeho návrhu odstranit a kde nastavit hlasitost? To vše se naučíš v této lekci.

V této lekci ti Lenka ukáže, jak přidat do tvého návrhu video, jak zkrátit délku videa přímo v Canvě, jak oříznout tvar videa a jak vložit video do rámečku.

Tato lekce obsahuje informace, jak v Canvě nakládat s placenými médii (fotky, prvky, hudba a videa) ve tvém návrhnu, včetně jejích použití a licenčních podmínek.

Dozvíš se, jak změnit barvu pozadí tvé Canva stránky či jak vytvořit pozadí z fotografie prostřednictvím mřízky.

Nauč se ukládat si oblíbené fotografie, prvky a hudbu v Canvě na později.

Záložka ‚‚VÍCE‘‘ je místo, kde se skrývají užitečné aplikace, které se dají propojit s Canvou. Například Facebook, Instagram, YouTube, Google Drive apod. Dále se v této lekci dozvíš Lenky tipy na fotobanky, smajlíky a gify pro Canva návrhy.

Naučíš se, jak duplikovat Canva stránku, odstranit stránku a přidat novou stránku do svého návrhu. Lenka vám také představí tlačítko ‚‚ZOBRAZENÍ‘‘, díky kterému můžeš vidět svůj návrh v jednom okně. Toto tlačítko je velice užitečné v případě, že se návrh skládá z více stránek. Umožní vám s vaším návrhem lépe manipulovat.

Velice užitečný tip v případě, pokud tvoříš delší dokument a nejen to. Pozn.: Přejmenování Canva stránky a náslédné stažení s názvy těchto stránek nemusí zatím fungovat všem. Canva aktualizovala tuto funkci v lednu 2021 a pomalu jí vypouští do světa.

Další funkce tlačítka ‚‚ZOBRAZENÍ‘‘, ve kterém si můžeš zapnout funkci pravítka, zobrazit vodící čáry a okraje pro snadnější navrhování a také zobrazení ožrezových značek v případě, že chceš svou grafiku profesionálně vytisknout.

Naučíš se, jak si celý svůj návrh přejmenovat a jak si vytvořit jeho kopii.

V této lekci se dozvíš, jak si stáhnout svůj nárvh, v jakém formátu a jak si stáhnout pouze některé stránky návrhu.

Pokud chceš snadno sdílet svůj návrh v Canvě s kolegou či kamarádem, tato lekce je právě pro tebe.

Lenka ti představí stránky, kde můžeš načerpat novou inspiraci pro své projekty. Také ti vysvětlí, co to je inspirativní nástěnka, proč jí mít pro každý projekt a společně si jednu vytvoříte.

Kde najít barvy, barevné kombinace a jak s nimi pracovat. Naučíš se také, jak vygenerovat barvy z obrázku.

V této lekci se naučíš, jak v Canvě kombinovat fonty, základní pravidla pro práci s fonty v Canvě a kde najít pěkné fonty ke stažení zdarma. V neposlední řadě se naučíš, jak tyto fonty nahrát do Canvy a kde je následně najít. Poté ti Lenka ukáže nejčastější chyby při práci s fonty v Canvě a jak se jim vyhnout.

Kde a jak vyhledávat fotografie, aby vám ladily s vašimi projekty? Lenka ti prozradí jeden ověřený trik, který ti urychlí vyhledávání a tvá grafika bude vždy vypadat sladěná.

V této lekci se naučíš, jak v Canvě vytvořit jednoduché logo.

Toto video obsahuje informace, jak změnit styl jakékoliv Canva šablony tak, aby ladila s tvou značkou. Tajný trik, díky kterému změníš barvy a fonty Canva šablon na vaše brandové barvy.

TATO LEKCE JE ZDARMA K DISPOZICI ZDE.

Canva versus PowerPoint. S Lenkou se podíváš, jak přehrát prezentaci přímo z Canvy a jak u jednotlivých stránek zapnout okno s poznámkami, které uvidíš jen ty. Dále ti Lenka prozradí, jak si převést prezentaci z Canvy do PowerPointu a na co si přitom dát pozor.

Chceš si nahrát svou vlastní prezentaci přímo v Canvě? Prezentaci můžeš v Canvě nahrát i přímo přes webkameru počítače a mít tak interaktivní video.

V této lekci si vytvoříš dynamickou a lépe zapamatovatelnou prezentaci pomocí animací. Kromě klasické prezentace se naučíš také animovat příspěvky na sociální sítě apod.

Nauč se, kde najít Canva tým a jak ho přejmenovat. Lenka ti také řekne, kolik týmů můžeš vytvořit a kolik takový tým stojí.

V tomto videu ti Lenka ukáže, kde vytvořit nový tým a jak vymazat týmy, které už nepotřebuješ.

Nauč se pozvat nové členy do svého Canva týmu, přijmout pozvánku do týmu a také přepínat mezi jednotlivými týmy.

V této lekci se naučíš, jak v Canvě vytvořit nové návrhy a složky ve vašem týmu. Také se dozvíš, jak v Canvě přesunout více starších návrhů do složky, kterou sdílíš se svým týmem a efektivně tak ušetřit čas.

Nauč se v Canvě vytvořit šablony ze svého původního návrhu. Šablony jsou skvělé, pokud pracuješ ve větším týmu a nechceš ničit své původní návrhy. Tato funkce je pro uživatele Canva Pro.

Společně s Lenkou si vytvoříš v Canvě perfektní úvodní fotku na svou Facebook stránku. Lenka ti ukáže rozměry, díky kterým nedojde k žádnému ořiznutí úvodní fotky a vše potřebné bude vidět na každém zařízení (počítač, tablet, mobil).

Projdeš si rozměry, kterých se je třeba držet při tvorbě úvodní fotky na Facebook stránku. Princip je velice podobný jako v předchozím videu, ale pracuje se s jinými rozměry.

Lenky tip, jak na perfektně sladěný Instagram profil, který zvládne i naprostý začátečník. Dozvíš se, jak vytvořit několik Instagramových příspěvků pouze jedním kliknutím. V tomto videu Lenka používá Canva Pro, vy ji můžete vyzkoušet na 30 dní zdarma.

V této lekci se dozvíš, jaký je rozdíl mezi Instagram příběhem a Instagram Reels a proč je dobré se teď soustředit na tvorbu IG Reels. Vytvoříš si úvodní fotku pro své IG Reels nebo IG TV. Lenka ti prozradí, na co je potřeba dávat pozor a opět ti ukáže bezpečnou zónu pro úvodní obrázky tak, aby nedošlo po nahrání na Instagram k oříznutí důležitých částí.

Společně s Lenkou si vytvoříš úvodní foto na tvůj YouTube kanál. Ukáže ti správné rozměry a opět bude řeč o bezpečné zóně na tvé grafice, na kterou je potřeba myslet.

V poslední lekci se naučíš, jak se orientovat v Canva mobilní aplikaci a jak v Canvě vytvářet svou grafiku kdekoliv a kdykoliv.

3h 30m obsahu

Neomezený přístup k lekcím

Komentáře pod lekcemi

Cena online kurzu zahrnuje:

2 590 Kč

Včetně DPH

Pro koho je kurz určený

Pro koho není kurz určený

Buď součástí komunity

Chceš se dozvědět něco víc, než je v jednotlivých lekci? Není ti něco jasné? Právě pro tyto případy obsahuje tento kurz i odemčenou sekci komentářů pod jednotlivými lekcemi a také soukromou diskuzní skupinu, kde můžeš s Lenkou vyřešit svůj problém či sdílet výsledky své práce.