Online kurz – Základy reklamní textařiny – Martina Bechyňová

Základy copywritingu nejen pro marketéry

Martina Bechyňová
Copywriter

Napsat text umí každý. Umět ho napsat dle zadání, na základě person, přitom upoutat v prvních větách, vyřešit problém zákazníka a být při tom všem kreativní, to už chce znalosti a zkušenosti.

Martina má za sebou sedmiletou praxi jako profesionální copywriter, idea maker a social media manager pro malé i velké české značky a v tomto kurzu ti předá své zkušenosti v základech reklamní textařiny, online kurzu pro všechny začínající psavce.

20 LEKCÍ + ÚKOLY A PDF MATERIÁLY

2,5 HODINY OBSAHU

PŘÍSTUP DO UZAVŘENÉ DISKUZNÍ SKUPINY

Kurz ze série Kurzeo Originals. Zaručujeme nejvyšší kvalitu s vlastní Kurzeo produkcí.

"Super základy pro každého, kdo se věnuje marketingu. Marťa příjemným hlasem a klidným tempem vysvětluje věci, na které se člověk v agentuře bojí zeptat, přestože by je měl znát. Úkoly jsou příjemným zpestřením kurzu. Pokud píšete texty pro weby, social media a další, tenhle kurz je pro vás. Dokonce i moji klienti si všimli změny v psaní příspěvků a dostala jsem od nich pochvalu.👍🏻"
Jolana Křížová

Co se v online kurzu naučíš

Jak Kurzeo online kurzy fungují

Prohlédni si lekci zdarma

Lekce 8 – Tone of voice

Martina Bechyňová

Martina je copywriterka a idea maker na volné noze. Jejím revírem jsou hlavně sociální sítě, kde pravidelně pomáhá desítce značek od malých českých až po ty největší světové. 

Prorazila díky dlouholetému blogování, vydala na vlastní náklady dvě knížky a nejvíc si libuje ve slovních hříčkách. O tom se můžete ostatně přesvědčit na jejím Instagramu.

Recenze

Vše srozumitelně vysvětlené
Matyáš Kratochvíl

Jednoduché tipy a triky i pro začátečníky, vše srozumitelně vysvětlené. Vysvětlit si témata jako zadání, persony, pro koho psát, tone of voice a další pro mě bylo velmi přínosné a vyzkoušení si nových znalostí na úkolech mě bavilo! Doporučuji.

Pokud píšete texty pro weby, social media a další, tenhle kurz je přesně pro vás
Jolana Křížová

Super základy pro každého, kdo se věnuje marketingu. Marťa příjemným hlasem a klidným tempem vysvětluje věci, na které se člověk v agentuře bojí zeptat, přestože by je měl znát. Úkoly jsou příjemným zpestřením kurzu. Pokud píšete texty pro weby, social media a další, tenhle kurz je přesně pro vás. Dokonce i moji klienti si všimli změny v psaní příspěvků a dostala jsem od nich pochvalu.👍🏻

Obsah online kurzu

Podívej se do detailu na jednotlivé lekce.

…pojďme se trochu očmuchat. Jsem Martina a už 7 let se živím jako copywriterka. Někteří z vás mě můžou znát díky Instagramu @inkoustovatecka, kde publikuji slovní hříčky. A jestli mě neznáte, v tomhle videu se vám představím.

Spousta lidí si myslí, že jsme něco jako spisovatelé. No… takhle to úplně není. Pojďme si říct pár základních věcí a rozbít několik mýtů o tomhle oboru. A taky vám prozradím, proč je super být copywriter.

Pokud píšete na sociální sítě, bude to probíhat trošku jinak, než třeba textování webů. Co všechno je potřeba alespoň okrajově znát? A do čeho nemusíte příliš zabrušovat?

My lidé milujeme příběhy! Aby ne, jsme na ně zvyklí odmalička, kdy nás formovaly. Příběhy nám připomínají minulost, pomáhají nám uvědomit si přítomnost, ale taky nás připravují na budoucnost. A právě vyprávění je nepostradatelná součást copywritingu.

A teď si dáme úkol! Ale nebojte, bude vás bavit. Už jsem ho testovala na fanoušcích mého Instagramu a užili jsme si u toho spoustu srandy. Klidně se pak pochlubte v naší diskuzní skupině, budu ráda.

Čím lepší zadání, tím lepší text. V ideálním světě dostanete od klienta všechno potřebné, v našem světě se musíte často doptávat. 

Než začnete cokoliv psát, musíte vědět, kdo bude text číst. Píšete pro puberťáky, pro manažery nebo třeba pro maminky na mateřské? Pro každého pravděpodobně zvolíte jiná slova.

Jaktože jsou některé značky tak snadno rozpoznatelné, zatímco jiné zapadnou v davu? Třeba i proto, že mají vyladěný tón komunikace. A právě ten probereme v této kapitole.

Jakožto copywriter musíte znát potřeby lidí, pro které píšete. Vy jste ti, kdo má takzvanou záplatu na bebíčko. Vy řešíte problém.

Na internetu i v knihách najdete spoustu pouček a desater, jak být lepším copywriterem. I já jsem si vytvořila 10 pravidel, kterými se řídím a která se mi osvědčila. A vy můžete taky. Pokud chcete!

Když se naučíte zkracovat, máte vyhráno. A proto je tento popisek tak krátký.

Je tu další úkol! Poznáte, k jakým značkám patří následující slogany?

Vymýšlet slogany je zábava! Než se k tomu ale profesně dostanete, bude to možná pár měsíců nebo let trvat. Tak si to pojďte zatím zkusit se mnou.

My psavci máme ve zvyku říkat, že nám to dneska nepíše. Ale často jsme prostě jen líní. Co dělat při kreativním bloku a jak si restartovat hlavu? To a mnohem víc si povíme v této kapitole.

Dvě nejčastější otázky, které mi lidé pokládají, zní: „Jak se stát copywriterem?“ a „Potřebuju k tomu školy?“ Na druhou otázku vám odpovím hned: Nepotřebujete. A tu první si pojďme probrat ve videu.

Než se vám rozjede takzvaná šuškanda, kdy klienti volají sami a odmítáte pět nabídek denně, budete muset rozhodit sítě. Kde a jak? To si řekneme v této kapitole.

Cenotvorba je důležité téma. Asi se všichni shodneme na tom, že za práci by se mělo platit. Copywriting není výjimkou. Ale jak si práci nacenit? Kolik si říkat?

Můžete být sebelepší, ale k čemu to je, pokud o vás nikdo neví? Sebepropagace je klíčem k úspěchu, hlavně na volné noze. Jak a kde se propagovat? To si hned řekneme.

Občas si musíme trochu helpnout. Naštěstí je tu spousta webů, appek, knížek, playlistů i inspirativních profilů, které vám pomůžou v psaní i sebevzdělávání. Ve videu vám řeknu pár svých tipů.

Blížíme se do finiše! Tady vám řeknu už jen pár slov závěrem a pak vás vypustím do písmenkové džungle. Nebo počkat… že bych pro vás měla ještě nějaké další úkoly?

Neomezený přístup k lekcím

Komentáře pod lekcemi

2,5h obsahu ve 4K

Online kurz zahrnuje:

2 390 Kč

Cena je včetně DPH

Kurz ze série Kurzeo Originals. Zaručujeme nejvyšší kvalitu s vlastní Kurzeo produkcí.

Pro koho je kurz určený

Pro koho není kurz určený

Buď součástí komunity

Chceš se chceš dovědět něco víc, než je v jednotlivých lekci? Není ti něco jasné? Pro tyto případy online kurz obsahuje soukromou diskuzní skupinu a komentáře pod jednotlivými lekcemi, kde můžeš s Martinou a ostatními účastníky řešit dotazy nebo sdílet výsledky své práce.