Online kurz Jak začít s reklamou na Facebooku (a Instagramu) – Václav Blahout

Nauč se základy propagace na Facebooku
(a Instagramu)

Václav Blahout
Certifikovaný Facebook Marketing Partner

V online kurzu ‚‚Základy propagace na Facebooku (a Instagramu)‘‘ tě Václav do dvou hodin naučí základy marketingu na Facebooku a připravování reklam.

Dozvíš se, jak pracovat v Business manageru, jak zvolit správný cíl kampaně, vhodné plánování rozpočtu, jaké jsou možnosti nastavení okruhů uživatelů, vyhodnocování kampaní a ještě mnohem víc. Kurz lze také využít pro vytváření reklam na Instagram z Business Manageru.

19 VÝUKOVÝCH VIDEÍCH

1H 49M OBSAHU VE 4K

PŘÍSTUP DO DISKUZNÍ SKUPINY

1 490 Kč

Kurz ze série Kurzeo Originals. Zaručujeme nejvyšší kvalitu s vlastní Kurzeo produkcí.

‚‚Kvůli požadavkům u nás ve firmě jsem se musela naučit alespoň základy Facebooku a Instagramu. Propagace na Facebooku jsem se vždy bála nejvíce a myslela jsem, že tomu nikdy nemohu rozumět. Tento kurz mi však pomohl pochopit základy a ukázal, co a jak moji kolegové na Facebooku dělají a jak to mohu využít.‘‘
Alžběta P.

Co se v online kurzu naučíš

Jak Kurzeo online kurzy fungují

Prohlédni si lekci zdarma

Lekce 6: Nastavení první kampaně – část II.

Václav Blahout

Václav je nezávislý konzultant digitální marketingu s desetiletou praxí a certifikovaný Facebook Marketing Partner.

Dlouhodobě je podepsán pod digitálními aktivitami a strategiemi Českého olympijského týmu nebo Coca-Cola.

Formou konzultací a školení spolupracuje s celou řadou agentur, firem i jednotlivců. Pravidelně své know-how předává na oborových konferencích, formou osobních školení nebo na svém blogu a od roku 2020 i v podcastu (a)sociál. Ve volném čase pomáhá s komunikací sportovcům.

Recenze

Úplné základy snadno a rychle
Rostislav H.

Pan Václav mi pomohl se základy Facebook reklam. Nechtělo se mi investovat desítky hodin do učení se Facebooku a v tomto kurzu jsem se naučil potřebné základy hotové za dvě hodiny. Co je pro kurz potřeba jsou základní marketingové pojmy a slovíčka.

Facebook propagace jsem se bála, kurz mi však pomohl pochopit základy
Alžběta P.

Kvůli požadavkům u nás ve firmě jsem se musela naučit alespoň základy Facebooku a Instagramu. Propagace na Facebooku jsem se vždy bála nejvíce a myslela jsem, že tomu nikdy nemohu rozumět. Tento kurz mi však pomohl pochopit základy a ukázal, co a jak moji kolegové na Facebooku dělají a jak to mohu využít.

Obsah online kurzu

Podívej se do detailu na jednotlivé lekce.

První kroky ke spuštění reklamy. Založíš si Facebook Business Manager, projdeš si základní kroky nastavení a Vašek ti představí rozhraní a základní rozhraní správce reklam.

V této lekci se podíváš na základní pojmy potřebné do dalších lekcí, zjistíš jak funguje algoritmus a jaká je jeho definice. Vašek ti také ukáže jak na systémy nákupu reklamních zobrazení od aukce po dosah a četnost.

Základní teorie aplikace strategie a vhodného účelu nastavení kampaně.

Nastav si reklamní účet správně, pochop základní pravidla. Nastav měny i správné údaje k fakturaci. Propoj si platební metody a začni inzerovat.

Seznámíš se s rozhraním za pomoci asistované tvorby. Podíváš se také na cestu zákazníka a filosofii marketingových účelů a rozdíly mezi nimi.

Nedílnou součástí každé kampaně je sada reklam s definicí cílové skupiny, rozpočtu, umístění a dalších parametrů které rozhodují o úspěchu tvé reklamy.

Naučíš se, jak zpřesnit cílení definicí vhodného okruhu uživatelů a Vašek ti vysvětlí vazby mezi nimi. Podíváš se i na základ Brand Safety a inventáře Audience Network.

Jak nastavit kampaň po určitou dobu nebo bez omezení s výpočtem výdajů? Jaké jsou rozdíly mezi denním a dlouhodobým rozpočtem a druhy optimalizace pro doručování? To vše na tebe čeká v osmé lekci.

Podíváš se na rozhraní pro podrobné nastavení okruhu uživatelů a zjistíš, na jaké cílové skupiny můžeš cílit a jaká data můžeš v rámci cílení využít a kombinovat.

V této lekci se naučíš proces samotného přidání kreativy a její výběr – ať už formou nahrání nebo propojení již existující. Vašek ti také ukáže rozdíly mezi formáty a možnosti kombinací dynamických kreativ.

Už víš dost a zvládneš odeslat první reklamu. Teď je potřeba reklamu umět vyhodnotit. Dívat se na data ze správného úhlu pohledu.

Tato lekce rozebírá možnosti automatizace názvů a významu správné taxonomie pro budoucí využití a dobrou a dlouhodobou orientaci v kampaních.

Jak být maximálně efektivní v reklamě na sociálních sítích a jak si udržet disciplínu?

V této lekci se dozvíš, co je to unikátní dosah a jak se páruje za pomoci unikátního identifikátoru.

Jak určit výsledky v budoucnosti? Důležité informace o tom, jak plánovat své kampaně s reálnými daty a získat výhodné nabídky i v exponovaných obdobích za pomoci plánování reklam.

Nikdy nebylo jednodušší spustit reklamu na druhém konci světa v řádu minut. Chceš to také zkusit?

Jak pracovat na cestách? Jak produkovat obsah z mobilního telefonu a jaké nástroje jsou k takové práci nejvhodnější? To vše se dozvíš v této lekci.

Vašek ti ukáže, svou téměř vědeckou, metodu pro koncepční práci s reklamou. Také se dozvíš, jaké disciplíny je třeba ovládat, ať neproděláš svůj poslední halíř.

Sociální sítě jsou nejrychleji inovujícím marketingovým kanálem. Co sledovat, abyste zůstali v kontaktu s aktuálními trendy?

19 lekcí ve 4k rozlišení

1h 49m obsahu

Diskuzní skupina součástí

Cena online kurzu zahrnuje:

1 490 Kč

Včetně DPH

Kurz ze série Kurzeo Originals. Zaručujeme nejvyšší kvalitu s vlastní Kurzeo produkcí.

Pro koho je kurz určený

Pro koho není kurz určený

Buď součástí komunity

Chceš se chceš dovědět něco víc, než je v jednotlivých lekci? Není ti něco jasné? Pro tyto případy online kurz obsahuje soukromou diskuzní skupinu a komentáře pod jednotlivými lekcemi, kde můžeš s Václavem a ostatními studenty řešit dotazy nebo sdílet výsledky své práce.