Adobe Lightroom presety zdarma – balíček 8 profesionálních presetů pro začátečníky i pokročilé fotografy

Lightroom Presety zdarma – balíček 8 profesionálních presetů

Lightroom presety zdarma pro Adobe Lightroom CC, Classic a mobilní zařízení pro začátečníky i pokročilé – balíček 8 profesionálních presetů!🔥

Úprava fotek může být pěkně náročná. Najít si pevný stavební kámen pro svoje presety může být oříšek, ale jakmile se přes něj dostanete, upravování fotek je radost. Tento balíček presetů jsme vyladili tak, aby pokryl nepřeberné množství foto témat, od krajiny, přes jídlo, portréty až k insta-friendly fotkám. V balíčku si určitě každý najde svůj oblíbený preset, bez kterého už nebude chtít fotky upravovat.

Inspirovali jsme se od Petra Klempy, jednoho z našich lektorů, a vytvořili balíček presetů pro každodenní použití – ať už pro své projekty, tak pro zakázky. Můžete si tedy stáhnout naše Lightroom presety zdarma – a to jako balíček 8 profesionálních presetů.

Ve většině případů presety fungují na první kliknutí, je však potřeba je lehce doladit. Každá fotografie je jiná, každý fotí trochu jinak. Často však bude stačit správně vyvážit bílou barvu a upravit expozici. Když si u nastavení white balance nevíte rady, použijte v Lightroomu automatickou volbu a odrazte se od ní v dalších úpravách. Ne vždy musí být bílá přesně bílá, někdo má raději studenější tóny, někdo zase preferuje teplejší. Co zvolíte je čistě jen na vašem uměleckém rozhodnutí. Expozice je na tom stejně, jen si dejte pozor, ať nemáte ‚‚přepálená‘‘ či velmi tmavá místa tam, kde se to nehodí, což je hlavně pleť člověka nebo třeba logo či etiketa produktu.

A jak je to s používáním presetů a jejich úpravou? Presety můžete používat na jakékoliv osobní či komerční projekty. A presety si můžete také upravovat dle libosti. Dokonce to podporujeme! Berte je jako takový základ, od kterého se můžete odpíchnout a posunout se zase blíže k vlastnímu stylu úprav fotek.

 

Související články