6 základních chyb u cvičení jógy, kterých se vyvarovat

Rádi cvičíte jógu nebo byste chtěli začít, ale nevíte jak na to? Připravili jsme pro vás seznam základních a nejčastějších chyb, kterých se před vámi dopustili jiní jogíni. Nechte si od nich pomoci a naučte se, jak příští flow zvládnout ještě o něco lépe. Především s ještě větším benefitem pro vás i vaše tělo. Ve spolupráci s lektorkou jógy Bárou Sedlákovou, která je autorkou našeho online kurzu jógy zde na Kurzeo, pro vás máme seznam nejčastějších chyb. Jaké jsou ty nejčastější chyby při cvičení jógy?

1) Zaměřujeme se hodně na své ego

Člověk má obecně nutkání srovnávat se s někým jiným. Myslete na to, že jóga je o tom dostat se do harmonie sami se sebou, a tím do harmonie se svým okolím. Soustřeďte se na to, abyste cviky prováděli co nejbezpečněji a správně.

2) Chyby v dýchání

Další běžnou chybou, kterou dělá řada lidí, je špatné dýchání. Základ je dýchat vždy nosem, pokud vám lektor neřekne jinak. To znamená nádech nosem a výdech nosem. Výjimkou může být například očistné dýchání na začátku nebo konci lekce, kdy se nadechujeme nosem a vydechujeme ústy.

3) Chyby, které děláme v postavení

Ať už v postavení vašich nohou, když stojíte ledabyle a netlačíte všechny stojné hrany do podložky, nebo v pozicích na rukou, když si velmi často ulevují ukazováčky od podložky. Dbejte na to, abyste danou pozici stavěli vždy od základu.

4) Pozdrav slunci

Řada začátečníků i pokročilých jogínů se v předklonu hrbí a nemá rovnou páteř. Základem naopak je držet si co nejrovnější páteř. Předklon by měl probíhat ve vašich kyčlích.

5) Záklony

V záklonech se odkláníme od hrudní páteře. Velmi často se děje, že člověk povolí oblast pod pupíkem, vyvalí se a prohne se moc v bedrech, což je velmi nebezpečné právě pro bedra a hrozí možnost úrazu.

6) Šetřete vaše klouby

Aby nedošlo k nežádoucímu zranění a cvičení jste si zpříjemnili, používejte kvalitní pomůcky. Ať už jde o kvalitní jógovou podložku, polstery, nebo bloky, pokud je potřebujete. Šetřete a chraňte svá kolena a další klouby.

Chcete se naučit cvičit jógu správně a mít z ní radost?

Podívejte se na náš online kurz jógy pro začátečníky, který je vhodný i pro mírně pokročilé, od profesionální lektorky Báry Sedlákové. Chcete vyzkoušet jednu lekci zcela ZDARMA? Navštivte tuto stránku a my vám lekci pošleme na e-mail.

Odpovědi