3 tipy, jak uvolnit záda po celém dni v práci pomocí jógy

Máš sedavé zaměstnání, nebo jsi neustále na nohou? Po celém dni toužíš vypnout a ulevit si od bolesti zad? Klíč k tvojí úlevě může být ukrytý v józe po práci.

Kdy ti uvolnění s pomocí jógy přijde vhod?

Příčin vzniku bolesti zad může být hned několik:

  • sedavé zaměstnání 
  • celodenní stání
  • jednostranná zátěž.

Ať už spadáš do libovolné kategorie, jistě víš, že bolest zad ti může znepříjemnit celý den. Co kdyby ale existoval způsob, jak s ní snadno a rychle zatočit? Právě jedním z řešení může být jóga. S její pomocí si totiž můžeš uvolnit zádové i hýžďové svaly a posílit i střed svého těla, takzvaný core. 

1) Zklidni svou mysl po celém dni

Aby bylo možné si po celém dni odpočinout a opravdu se uvolnit, je zapotřebí vypnout hlavu a zklidnit své myšlenky. Psychické uvolnění je totiž klíčové i pro uvolnění fyzické. Jak toho dosáhnout? Dopřát si po náročném dni několik minut pouze pro sebe, usadit se do pohodlné pozice, zavřít oči a zaměřit se pouze na svůj dech. Právě takto začíná každá lekce jógy.

.

2) Soustřeď se na to, co děláš

Jakmile se dokážeš zklidnit a nechat myšlenky volně plynout, jsi na dobré cestě. Praktikování jógy k uvolnění a protažení zádových svalů, ale i těch hýžďových, pro tebe bude mnohem snazší. Budeš se totiž moci plně soustředit na každý pohyb a dopřát si tak skutečnou úlevu od bolesti.

3) Věnuj se cvičení pravidelně

Aby byly výsledky pozorovatelné, začni se cvičení jógy po práci věnovat pravidelně. Jakmile si z jejího praktikování uděláš návyk, stane se běžnou součástí tvého dne. Pro začátek úplně postačí, když si na cvičení jógy vyhradíš 20 minut po práci. 

Na koho se obrátit? Svěř se do rukou profesionální lektorky

Toužíš vyzkoušet jógu a zbavit se nepříjemné bolesti zad, ale nemáš na cvičení čas? S profesionální lektorkou Bárou Sedlákovou si můžeš zacvičit kdykoliv a odkudkoliv. Její online kurz Jóga po práci je vhodný úplně pro každého.

Upozornění: Prosím ber na vědomí, že žádné informace z videí z online kurzů jógy pro od Báry Sedlákové na platformě Kurzeo nesmí být považovány za lékařské nebo jiné zdravotní poradenství. Cvičení online kurzu je na vlastní nebezpečí a autorka kurzu a platforma Kurzeo se zprošťují jakékoliv odpovědnosti za případné zranění nebo škody. V případě zdravotních komplikací konzultuj vhodné cvičení z online kurzu jógy s tvým lékařem.

Související články