5 důvodů proč používat Canva pro tvorbu okouzlujícího obsahu

Chceš si umět vytvořit grafiku pro své sociální sítě nebo podnikání? Chceš se na svých sociálních sítích prezentovat pravidelně a nezávisle na tom, kdy bude mít tvůj grafik čas? Složité grafické programy tě děsí a nemáš na ně čas? Vytvoř si svou vlastní grafiku rychle, levně a kvalitně pomocí online grafického nástroje Canva.

Co je Canva?

Canva je jednoduchý nástroj pro grafický design a tvořit v něm zvládne úplně každý. Umožňuje vytvářet obrázky, obsah na sociální sítě, návrhy pro web nebo tisk a dokonce i jednoduchá videa. Jaké jsou důvody, proč používat aplikaci Canva?

  1. Nepotřebuješ žádné grafické dovednosti

Nemáš žádné umělecké schopnosti? Nevadí. Canva je zde pro všechny, kteří chtějí rychle a snadno vytvořit okouzlující obsah. Canva se pro tebe stane nezbytným nástrojem již po chvilce používání. Můžeš nahrát své vlastní obrázky nebo si můžeš vybrat ze statisíců obrázků a grafik z jejich databáze.

  1. Canva je intuitivní a snadno se používá

I když si úplně nevíš rady s rozvržením, co kam umístit nebo jakou barvu zvolit, tak tě Canva navede. Canva má k dispozici mřížky, takže vytvoření obsahu je velmi jednoduché. Nechybí také například pravítko nebo pomoc s vycentrováním obsahu, což se někdy může hodit.

  1. Možnosti jsou nekonečné

Kreativitě se meze nekladou a Canva tě rozhodně limitovat nebude. Naopak. Díky široké paletě šablon můžeš vytvořit grafiky pro sociální sítě jako Instagram, Facebook nebo LinkedIn. S aplikací Canva toho však vytvoříš mnohem více. V Canva vytvoříš například také logo, obálku knížky, plakát, přání, leták nebo fotokoláž.

.
  1. Týmová práce

Návrhy a obrázky můžeš sdílet se členy týmu prostřednictvím e-mailu nebo odkazu a poskytnout jim přístup k úpravám. Canva také umožňuje sdílet obrázek přímo na sociální sítě jako Facebook nebo Twitter.

  1. Canva je zdarma

Canva je v základní verzi zdarma a dokážeš s ní vytvořit opravdu hodně. Pokud budeš potřebovat, tak je zde Pro verze, díky které získáš přístup k prémiovým funkcím. Canva Pro je však na měsíc na vyzkoušení zdarma a v našem online kurzu Ti prozradíme, jak ji získat zdarma až na několik měsíců.

Nauč se v Canva vytvářet profesionální grafiku a pracovat efektivně

Chceš se naučit pracovat v jednoduchém a přitom profesionálním nástroji na tvorbu grafiky? V programu Canva můžeš připravit příspěvky na sociální sítě, grafiku na menu restaurace, vytvořit si e-book a spoustu dalších věcí. Tento kurz tě provede úplnými začátky, ať můžeš naplno tvořit krásnou a profesionální grafiku.

Související články